e-faktury w zasięgu ręki

Invoice App

Invoice App to elastyczne narzędzie, które pozwala na wygenerowanie e-faktur z każdego systemu informatycznego (księgowego). Dzięki naszemu rozwiązaniu w łatwy sposób również pobierzesz faktury od swoich kontrahentów do swojego systemu.

Rozwiązanie skierowane jest do firm używających systemów, których modernizacja pod kątem KSeF, jest czasochłonna
i kosztowna (SAP, Yardi, JD Edwards, Oracle i inne)
.

Sprwadź na czym możesz zyskać?

Zalety programu

Oszczędność czasu

Zaoszczędź czas na wysyłce i pobieraniu e-faktur z KSeF

Wygoda i szybkość

Bezproblemowo spełnisz obowiązek wysyłania faktur do MF w tzw. real time

Prostota

W łatwy sposób pobierzesz faktury od kontrahentów i zaimportujesz je do swojego systemu

Weryfikacja

Łatwo sprawdzisz faktury przed ich wysłaniem

Jakie możliwości posiada Invoice App?

Funkcje programu

Automatyczna weryfikacja faktur przed wysyłką

Zbiorcza lub pojedyncza wysyłka faktur do systemu MF

Możliwość pobierania i importu faktur od kontrahentów

Nie ingeruje w wewnętrze systemy klienta

Nie wymaga zmian w systemach informatycznych

sprawdź

Na jakiej zasadzie działa Invoice App?

Program działa w oparciu o plik źródłowy, wygenerowany z systemu księgowego (Excel, CSV, TXT, XML oraz inne). Nasze narzędzie dostosowuje się do formatu danych wygenerowanych z systemu klienta. Rezultatem przeprowadzonego procesu jest weryfikacja poprawności danych oraz automatyczna wysyłka pliku XML do systemu Ministerstwa Finansów.

faktura ustrukturyzowana

Czym jest e-Faktura?

E-faktura to inaczej faktura ustrukturyzowana

Wystawiana przez podatników za pośrednictwem KSeF, oznaczana przydzielonym numerem identyfikującym fakturę w tym systemie. E-faktury będą udostępniane i otrzymywane za pomocą oprogramowania interfejsowego w reżimie tzw. „Real Time Reporting”. Zaletą faktur ustrukturyzowanych ma być ich wystawiane według jednego wzorca w oparciu o strukturę logiczną przedstawioną przez MF. Podatnicy będą mieli możliwość wystawiania faktury ustrukturyzowanej w systemie księgowych i przesyłać do KSeF za pomocą API.

Dlaczego warto zainteresować się e-Fakturami już teraz?

Każdy globalny czy zagraniczny system księgowy jest skorelowany z wieloma innymi procesami w danym kraju lub też w innych krajach. Zmiany wprowadzane lokalnie mogą mieć wpływ na inne elementy systemu bądź też być zależne od innych lokalizacji, dlatego aktualizacja takiego systemu może być kosztowana, czasochłonna a czasami również skomplikowana. Dlatego jeżeli nie masz pewności, że twój system gotowy będzie na e-faktury, najlepiej już teraz rozpocząć proces instalacji naszego rozwiązania, tak aby być gotowym na czas.

opinie

Eksperci o Invoice App

Anna Szafraniec

CEE VAT Compliance Director

Już dziś podatnicy powinni wykazać zainteresowanie tematyką związaną z e-fakturami, bowiem zakres wymaganych elementów faktury ustrukturyzowanej w opublikowanym schemacie jest o wiele szerszy aniżeli obecnie wymagany przez przepisy podatkowe. Jeśli podatnik planuje rozpocząć fakturowanie w oparciu o rozwiązania KSeF w 2022 roku oraz przygotować się na obowiązkowe wdrożenie KSeF od 2023 roku, należałoby już teraz podjąć przygotowania, co wymaga zarówno analizy merytorycznej, jak i pod kątem wymogów technicznych. Łącząc wiedzę specjalistyczną z obszaru podatków i IT, wspieramy firmy w implementacji rozwiązań wspomagających korzystanie z KSeF”.

Piotr Gzik

IT Director

„Tworząc Invoice App kierowaliśmy się przede wszystkim tym, aby było intuicyjne i proste w obsłudze, ale także, aby bezpieczeństwo wysyłanych i odbieranych danych zostało zachowane na najwyższym poziomie.”

Zamów rozmowę z konsultantem

Formularz kontaktowy